Usługi magazynowania i transportu towarów

Usługi magazynowania i transportu towarów
System zarządzania magazynem (WMS) to aplikacja wspierająca codzienną pracę w magazynie. WMS pomaga kontrolować i zarządzać ruchem i przechowywaniem materiałów w magazynie. Pomaga również śledzić stany magazynowe, lokalizacje i ruchy magazynowe.
android wms
Magazyn

Android WMS

WMS jest kluczowym elementem każdego łańcucha dostaw i może być używany do śledzenia zapasów, zarządzania kompletacją i wysyłką oraz kontrolowania operacji magazynowych. WMS można wdrożyć na wiele różnych sposobów, w zależności od potrzeb firmy, i oferuje szereg korzyści, w tym lepszą dokładność, niższe koszty pracy i zwiększoną wydajność.

magazyn
Magazyn

Magazyn klienta

MAGAZYN KLIENTA – Specjalistyczne firmy logistyczne zajmujące się usługami związanymi z prowadzeniem magazynu dla swoich klientów mogą oferować im dostęp do danych za pomocą modułu

magazyn w chmurze
Program Magazynowy

Magazyn w chmurze

Oparty na chmurze system zarządzania magazynem (WMS) to nowy i innowacyjny sposób zarządzania zapasami i śledzenia przesyłek. W przeciwieństwie do tradycyjnego lokalnego WMS, WMS oparty na chmurze oferuje wiele korzyści, które mogą pomóc Twojej firmie zaoszczędzić czas i pieniądze.

USŁUGI MAGAZYNOWANIA I TRANSPORTU TOWARÓW – Za moment wykonania usługi sprzedawca, powinien uznać moment dostawy towaru do miejsca jego przeznaczenia. Zasady wystawiania faktur są takie same jak przy usługach magazynowania towaru. Należy ją wystawić nie później niż z chwilą powstania obowiązku podatkowego lub wystawiona na 30 dni przed jego powstaniem. Istnieje możliwość potraktowania usługi magazynowania i transportu jako całość, ale czy jest to usługa transportowa, czy magazynowania, nie może decydować wartość usługi. Dlatego jeśli zostanie zawarta umowa na świadczenie usługi magazynowania i w ramach tej usługi będą Państwo transportować towar w wyznaczone miejsce, to świadczoną usługę można uznać za usługę magazynowania. W takim przypadku do całości stosujemy zasady przewidziane dla usług magazynowania.

Przy podejmowaniu decyzji, gdzie przechowywać towary w magazynie, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najważniejsze jest, aby towary były przechowywane w bezpiecznym miejscu. Można to zrobić na kilka różnych sposobów, na przykład:

  1. Przechowuj towary w zamkniętym miejscu.
  2. Przechowuj towary w miejscu niedostępnym dla nieuprawnionego personelu.
  3. Przechowuj towary w obszarze monitorowanym przez kamery bezpieczeństwa.
  4. Przechowuj towar w dobrze oświetlonym miejscu.
  5. Przechowuj towary w miejscu wolnym od bałaganu.

Po wybraniu bezpiecznego miejsca na swoje towary musisz zdecydować, jak je przechowywać. Istnieje kilka różnych opcji, takich jak:

  1. Przechowuj towary na półkach.
  2. Przechowuj towary w pudełkach.
  3. Przechowuj towar w pojemnikach.
  4. Przechowuj towar na paletach.

Po wybraniu najlepszego sposobu przechowywania towarów należy oznaczyć miejsca przechowywania. Pomoże Ci to śledzić, gdzie znajdują się towary, a także pomoże Ci odzyskać towary, gdy ich potrzebujesz.

historia miejsca składowania 0

Obce magazyny wysokiego składu


Magazyn Wysokiego Składowania

Trudno sobie wyobrazić zarządzanie nowoczesnym magazynem wysokiego składowania bez wdrożonego programu do jego obsługi. Oferowane rozwiązania dedykowane są w różnych wariantach w tym o prowadzenia magazynu na zasadzie outsourcingu (usługi magazynowania), magazyn logistyczny w którym przechowywany jest towar innych firm. W tym wariancie gospodarka prowadzona jest w układzie ilościowym, natomiast program ewidencjonuje obroty magazynowe w ujęciu kosztowym, w celu obciążania kontrahenta za usługi składowania i magazynowania.

operacje magazynowe 1

Program umożliwia ewidencję towaru z dokładnością do miejsca składowania oraz jego numerów identyfikacyjnych np. numer partii produkcyjnej, numery seryjne, terminy przydatności. Program pozwala za pomocą dedykowanego modułu drukować na drukarkach kodów kreskowych np. ZEBRA etykiety logistyczne w tym etykiety zgodne ze standardem GS1 i wymaganiami sieci NETTO.
Wersja do obsługi magazynu usługowo zwykle wyposażona jest w moduł dostępu przez internet dla klientów – właścicieli magazynowego towaru.

operacje magazynowe