SQL express

System zarządzania magazynem zazwyczaj używa bazy danych do przechowywania informacji o poziomach zapasów, lokalizacjach zapasów i realizacji zamówień. System zarządzania magazynem może używać relacyjnej bazy danych, takiej jak Microsoft SQL Server, do przechowywania tych informacji. System zarządzania magazynem może również używać nierelacyjnej bazy danych, takiej jak MongoDB, do przechowywania tych informacji.
robot work on laptop
Magazyn Wysokiego Składowania

Definicja

System zarządzania magazynem (WMS) to aplikacja wspierająca codzienną pracę w magazynie. WMS pomaga kontrolować i śledzić zapasy, optymalizować przestrzeń magazynową oraz ułatwiać operacje kompletacji, pakowania i wysyłki.

1. O programie

Dokumenty magazynowe

Oprogramowanie WMS zapewnia scentralizowany system śledzenia wszystkiego w Twoim magazynie. Możesz sprawdzić, ile każdej pozycji masz w magazynie, gdzie się ona znajduje i kiedy należy ją uzupełnić. Te informacje mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia płynnego działania firmy.

Wydanie z magazynu
Magazyn

Wydanie z magazynu

Magazyn wysokiego składowania to rodzaj magazynu, który zazwyczaj charakteryzuje się wysokimi sufitami (do 15 metrów lub więcej) i regałami o dużej wytrzymałości, które są rozmieszczone blisko siebie. Magazyny wysokiego składowania służą do przechowywania dużych ilości przedmiotów, do których rzadko uzyskuje się dostęp. Są popularne w branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także w innych branżach, które wymagają przechowywania dużych, ciężkich lub nieporęcznych przedmiotów.

SQL EXPRESS – Baza danych Microsoft SQL express to bezpłatna wersja doskonałego systemu bazodanowego z którego korzystać program magazynowy WMS.net. System zarządzania magazynem (WMS) to aplikacja wspierająca codzienną pracę w magazynie. System zarządzania magazynem może służyć do śledzenia poziomu zapasów, lokalizacji zapasów i realizacji zamówień. System zarządzania magazynem może być również używany do generowania raportów i analiz w celu usprawnienia operacji magazynowych.

Przy podejmowaniu decyzji, gdzie przechowywać towary w magazynie, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych rzeczy:

 1. Dostępność: jak łatwy jest dostęp do towarów? Jeśli są przechowywane w trudno dostępnym miejscu, ich odzyskanie w razie potrzeby zajmie więcej czasu.
 2. Bezpieczeństwo: Czy obszar jest zabezpieczony przed kradzieżą lub uszkodzeniem?
 3. Stabilność: Czy obszar jest wolny od ekstremalnych temperatur lub innych zagrożeń środowiskowych?
 4. Organizacja: Jak łatwo jest utrzymać porządek i porządek w okolicy?
 5. Koszt: Ile kosztuje przechowywanie towaru w wybranej lokalizacji?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, gdzie przechowywać towary w magazynie, jest rozważenie wszystkich tych czynników, a następnie podjęcie decyzji na podstawie tego, co jest najważniejsze w Twojej konkretnej sytuacji.

Microsoft

Poza edycjami czysto komercyjnymi Microsoft udostępnia również edycje darmowe do dowolnego zastosowania (w tym komercyjnego). Edycje te mają różnorodne ograniczenia i tak np. do wersji 2000 (8.0) włącznie nie były m.in. udostępniane graficzne narzędzia do zarządzania bazami danych oraz były ograniczenia co do możliwej ilości połączeń do bazy. Począwszy od wersji 2005 (9.0) można pobrać wersję z graficznymi narzędziami i nie ma już limitu połączeń.

Narzędzia posiadają jednak ograniczone możliwości w stosunku do pełnej wersji, a nawet jedna z istotnych usług dostępnych wcześniej w darmowych wersjach, nie jest już dostępna. Nie można już przez to wykonywać zautomatyzowanych zadań np. archiwizacji baz danych o zadanej godzinie. Dodatkowo ograniczona została również wydajność samego serwera SQL (ograniczono wykorzystywaną pamięć RAM).

Program Studio Magazyn WMS.net może wykorzystywać jako platformę bazodanową SQL server w wersji express, ale użytkownik winien pamiętać o ograniczeniach wydajnościowych bezpłatnej wersji. Jeżeli program magazynowy WMS ma być wykorzystywany przez wielu użytkowników to należy rozważyć zakup wersji SQL standard.

Server

Server wymaga aplikacji elastycznych i stabilnych.

SQL 2008 Server Standard

Microsoft SQL Server (MS SQL) to system zarządzania bazą danych, wspierany i rozpowszechniany przez korporację Microsoft. Wersja komercyjna Standard to rekomendowana przez spółkę SoftwareStudio wersja serwera bazodanowego dla wydajnych i bezpiecznych rozwiązań.

System zarządzania magazynem może zapewnić firmie szereg korzyści, w tym:

Ulepszone zarządzanie zapasami: system zarządzania magazynem może pomóc firmom śledzić poziom zapasów i lokalizacje zapasów. Informacje te można wykorzystać do usprawnienia zarządzania zapasami i obniżenia kosztów sprzedanych towarów.

Lepsza realizacja zamówień: system zarządzania magazynem może pomóc firmom w bardziej efektywnej realizacji zamówień. Śledząc poziomy zapasów i lokalizacje zapasów, system zarządzania magazynem może pomóc firmom w planowaniu realizacji zamówień i unikaniu braków magazynowych.

Ulepszone raportowanie i analizy: system zarządzania magazynem może pomóc firmom generować raporty i analizy w celu usprawnienia operacji magazynowych. Raporty i analizy mogą służyć do identyfikowania trendów i obszarów wymagających poprawy.

System zarządzania magazynem może być cennym narzędziem dla firm każdej wielkości. System zarządzania magazynem może pomóc firmom usprawnić zarządzanie zapasami, realizację zamówień oraz raportowanie i analizy.

 • Motorola Symbol MC9090
  MOTOROLA SYMBOL MC9090 – Terminal radiowy MOTOROLA/SYMBOL MC9090 serii MC 9090 z WIndows Mobile to doskonałe rozwiązanie do magazynu wysokiego składowania. MOTOROLA SYMBOL MC9090 terminal radiowy kolektor bezprzewodowy […]
 • Operacje magazynowe
  OPERACJE MAGAZYNOWE – Program pozwala na ewidencję czynności wykonywanych przez pracowników magazynu w powiązaniu z dokumentami przyjęcia i wydania. Operacje magazynowe, czynności wykonwane w magazynie, usługi magazynowe, ewidencja […]
 • Komunikacja z programem
  KOMUNIKACJA Z PROGRAMEM – Komunikowanie się użytkownika z Systemem odbywa się wielowariantowo, tzn. tę samą czynność można wykonać w różny sposób. Generalnie możliwa jest obsługa Systemu przy pomocy […]
 • Magazyn Framework
  MAGAZYN FRAMEWORK – Program wersja Framework przeznaczony jest do pracy w środowisku Windows z interfejsem przypominającym pakiet Office 2007/2010 Magazyn Wysokiego Składowania DEMO MagazynIstnieje wiele programów do zarządzania […]
 • Wstęp
  WSTĘP – program magazynowy WMS.net do obsługi magazynu wysokiego składowania. Magazyn Wysokiego Składowania KomisjonowanieMagazyny wysokiego składowania to obiekty służące do przechowywania dużych ilości towarów. Są one zazwyczaj wysokie, […]
 • Program internetowy www
  PROGRAM INTERNETOWY WWW – Wiele firm, które zastanawiają się nad prowadzeniem własnego sklepu internetowego, nie planuje prowadzenia magazynu, a jedynie bieżące realizowanie zamówień poprzez program internetowy www. Magazyn […]
 • Zakres funkcjonalny
  Jeśli Twoja firma jest jak większość, masz dużo ruchomych części. Musisz śledzić zamówienia klientów, zarządzać zapasami, przetwarzać płatności i wiele więcej. Wydajny system zarządzania magazynem (WMS) może pomóc w wykonaniu wszystkich tych rzeczy i nie tylko. WMS to w zasadzie system oprogramowania, który pomaga w bardziej wydajnym prowadzeniu magazynu. Może zautomatyzować wiele zadań, które są obecnie wykonywane ręcznie, takie jak kompletacja zamówień, a także może pomóc w śledzeniu poziomów zapasów. Dobry system WMS może również pomóc w kontaktowaniu się z klientami i dostawcami, dzięki czemu możesz na bieżąco informować ich o statusie ich zamówień.
 • Kompletacja zleceń
  Jeśli Twoja firma poszukuje wydajnego i niezawodnego systemu zarządzania magazynem (WMS), powinieneś rozważyć WMS firmy Warehouse Management Solutions (WMS). WMS to kompleksowy system, który dostarcza użytkownikom dane o stanach magazynowych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mogą podejmować świadome decyzje dotyczące stanów magazynowych i zamówień. System oferuje również szereg funkcji o wartości dodanej, takich jak śledzenie zamówień, etykietowanie produktów i kody kreskowe.
 • Etykiety logistyczne GS1
  WMS może służyć do śledzenia poziomu zapasów, śledzenia tego, co jest w magazynie i gdzie się znajduje. Tego typu oprogramowania można również używać do planowania przesyłek przychodzących i wychodzących, zapewniając, że magazyn działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Ponadto WMS może pomóc w poprawie obsługi klienta poprzez skrócenie czasu potrzebnego na wypełnienie zamówień i dostarczenie ich do drzwi. Etykieta logistyczna GS1 to nowy standard etykiet logistycznych, który obiecuje poprawić widoczność i wydajność łańcucha dostaw. Etykieta została opracowana przez GS1, organizację non-profit, która zarządza globalnymi standardami kodów kreskowych i innych numerów identyfikacyjnych. Etykieta została zaprojektowana tak, aby mogła być odczytywana zarówno przez ludzi, jak i maszyny oraz dostarczać wszystkich informacji potrzebnych do sprawnego zarządzania logistyką. Obejmuje to unikalny numer identyfikacyjny produktu, pochodzenie i miejsce przeznaczenia produktu, trasę obraną przez produkt oraz datę i godzinę podróży produktu.
 • Obsługa magazynu wysokiego składowania
  W ramach obsługi magazynu, firma 3PL może zapewnić klientowi dostęp do odpowiedniej powierzchni magazynowej, jak również zapewnić wszelkie niezbędne urządzenia i wyposażenie, takie jak wózki widłowe, regały magazynowe, systemy informatyczne itp.