Kody kreskowe

Kody kreskowe
W dzisiejszym świecie biznesu czas to pieniądz. Dlatego aplikacje i kody kreskowe WMS Magazine są tak cennym narzędziem. Ten system pomaga śledzić stany magazynowe i klientów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz maksymalnie efektywnie wykorzystać swój czas i zasoby. System aplikacji i kodów kreskowych WMS Magazine jest łatwy w użyciu i instalacji. Dzięki temu systemowi możesz szybko śledzić swoje zapasy. Możesz nawet użyć go do śledzenia klientów i sprzedaży. System WMS Magazine Applications and Barcodes jest niezbędnym narzędziem dla każdej firmy.
magazyn-wysokiego-składowania
Magazyn

Zarządzanie magazynem

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM – Zarządzanie magazynem wysokiego składowania to proces skomplikowany polegający na optymalnej organizacji pracy magazynierów i obsługi klientów Magazyn Wysokiego Składowania Zarządzanie magazynem wysokiego

robot work on laptop
Magazyn Wysokiego Składowania

Logowanie i autoryzacja

Ponieważ świat coraz bardziej skłania się ku zakupom online i e-commerce, zapotrzebowanie na wydajne i efektywne systemy zarządzania magazynem (WMS) nigdy nie było większe. WMS to aplikacja, która pomaga kontrolować i zarządzać przechowywaniem i przemieszczaniem towarów i materiałów w magazynie. Został zaprojektowany, aby usprawnić i zautomatyzować różne zadania i procesy związane z prowadzeniem magazynu, takie jak przyjmowanie i wysyłanie zamówień, śledzenie poziomu zapasów i zarządzanie lokalizacją zapasów.

Dokumenty magazynowe
Magazyn

Dokumenty magazynowe

Nowoczesny krajobraz biznesowy jest złożony i ciągle się zmienia, dlatego Twój system zarządzania magazynem (WMS) musi być w stanie się dostosować. WMS powinien ułatwiać śledzenie zapasów i zarządzanie operacjami magazynowymi, zapewniając jednocześnie widoczność i kontrolę potrzebną do szybkiego reagowania na zmiany w popycie klientów.

Skuteczny system WMS zautomatyzuje wiele zadań związanych z prowadzeniem magazynu, w tym przyjmowanie, odkładanie, kompletację i wysyłkę. Dzięki temu możesz skoncentrować się na innych obszarach swojej działalności. Ponadto dobry system WMS dostarczy Ci danych potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji dotyczących zapasów i operacji.

KODY KRESKOWE – Program Studio Magazyn WMS.net potrafi generować wiele standardowych kodów kreskowych zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D. Spraw, aby Twoja firma działała sprawniej dzięki systemowi WMS and Barcodes. Ten system pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kod kreskowy lub kod paskowy (bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki (reguł opisujących budowę kodu, np. jego wymiary, zbiór kodowanych znaków, algorytm obliczania cyfry kontrolnej i inne) danego kodu.

W trakcie odczytywania kodu techniką skanowania, światło pochodzące z czytnika, uformowane w cienką wiązkę laserową, przesuwa się wzdłuż czytanego kodu, w danym momencie oświetla niewielki punkt kodu, następnie światło to jest odbijane przez jasne elementy kodu (przerwy), a pochłaniane przez jego ciemne elementy (kreski, pola). Światło odczytuje fotodioda, odbite od przerw powoduje powstanie w czytniku silniejszych sygnałów elektrycznych, natomiast w wyniku braku odbicia (kreski) powstają sygnały słabsze. W zależności od grubości kresek/przerw, różny jest też czas trwania poszczególnych sygnałów. Czas trwania każdego impulsu koduje informacje, które są tłumaczone przez dekoder czytnika na cyfry, litery lub inne znaki i przesyłane do komputera.

Najczęściej stosowane Kody kreskowe 1D, 2D i 3D

Podział kodów według wymiaru kodu: jednowymiarowe (liniowe, 1D) – informacje zapisane są w jednej linii (najczęściej w postaci kresek);
dwuwymiarowe piętrowe – rozwinięcie kodów jednowymiarowych polegające na istnieniu kilku linii kodu, jedna pod drugą;
dwuwymiarowe matrycowe – informacja zapisana jest na określonej powierzchni, z tym że do zapisu nie są wykorzystywane kreski, lecz inne oznaczenia;
kody złożone – występują w nich zarówno elementy kodów jednowymiarowych, jak i dwuwymiarowych;
kody trójwymiarowe – zazwyczaj są to wytłaczane dowolne kody jednowymiarowe. Różnica polega na tym, iż w zapisie/odczycie zamiast różnic w kolorach wykorzystuje się różnice głębokości tłoczenia.

Jeśli Twoja firma wysyła lub otrzymuje czasopisma, wiesz, że posiadanie skutecznego sposobu śledzenia i zarządzania zapasami ma kluczowe znaczenie. Pomocne mogą być aplikacje i kody kreskowe WMS Magazine.

Nasze oprogramowanie zapewnia łatwy sposób śledzenia Twoich czasopism od momentu otrzymania do wysyłki. Możesz zeskanować kody kreskowe przesyłek przychodzących i wychodzących, a nasze oprogramowanie automatycznie zaktualizuje Twoje poziomy zapasów.

Ponadto nasze funkcje raportowania ułatwiają sprawdzanie, jakie czasopisma są w magazynie, co należy ponownie zamówić i gdzie znajdują się Twoje zapasy.

Aplikacje i kody kreskowe WMS Magazine to idealne rozwiązanie dla firm, które muszą śledzić stan magazynów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej lub poprosić o demo.