Magazyn wysokiego składowania (ang. high bay store) to budowla zamknięta, w której regały stanowią równocześnie konstrukcję nośną dla elementów obudowy, czyli dachu i ścian, nierozłącznie związana z układem technologicznym magazynu stanowiącym rozwiązanie indywidualne.
Obecnie nie istnieje prawna definicja magazynu wysokiego składowania (zarówno w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, jak i Polskich Normach).
Pojawia się jednak ona w opracowaniach na temat gospodarki magazynowej. Wiele z nich, aby określić jaki obiekt można uznać za magazyn wysokiego składowania przyjmuje różnego typu kryteria, a przede wszystkim kryterium wysokości, według którego magazyny dzielimy na:
- magazyny niskiego składowania (do 4,2 m),
- magazyny średniego składowania (od 4,2 do 7,2 m),
- magazyny wysokiego składowania (powyżej 7,2 m).

Magazyn wysokiego składowania
Program do magazynu
Program daje możliwość zarządzanie magazynem online, czyli z dostępem przez Internet. Studio Magazyn WMS .net to aplikacja przeznaczona jest do ewidencji ilościowo wartościowej w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. W magazynie o rozbudowanej powierzchni magazynowej wyznacza się strefy składowania, a magazyny wyposażone w regały znakuje się nadając im miejsca adresowe (lokalizacje magazynowe).
Prosta ewidencja magazynowa ogranicza się do informacji ile mamy danego asortymentu. Budowane są coraz większe magazynu, w których przechowywane są coraz większe zapasy, w takiej sytuacji potrzeba ewidencyjna się zmienia, gdyż informacja o ogólnym stanie magazynowym staje się niewystarczająca.
W celu ułatwienia pracy magazynierom, lepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej oraz uzyskania wiedzy w jakim miejscy znajdują się określone ilości towarów wprowadza się ewidencję wg miejsc składowania – system WMS. W magazynie o rozbudowanej powierzchni magazynowej wyznacza się strefy składowania, a magazyny wyposażone w regały znakuje się nadając im miejsca adresowe (lokalizacje magazynowe). Oznaczenie stref magazynowych lub regałów i miejsc paletowych symbolami pozwala jednoznacznie określić miejsce położenia artykułu w magazynie.
Z poziomu rejestru miejsc składowania dostępna jest funkcja wyświetlająca historię obrotów związaną z danym miejscem składowania. Wyświetlane są pozycje dokumentów magazynowych przyjęcia i wydania które powodowały zmianę stanów dla danej lokalizacji magazynowej. Dane wyświetlane są za pomocą standardowej tabeli, gdzie dokumentu obrotu dla miejsca składowania są grupowane miesięcznie w zależności od okresu w jakim wystawiony był dokument magazynowy w kolejności malejącej, czyli od góry wyświetlane są ostatnio wystawione dokumenty. Użytkownik ma do dyspozycji standardowe funkcje filtrowania, sortownia i eksportowania.
- Aplikacja dla magazynów wysokiego składowania
- Magazyn Wysokiego Składowania
- Magazyn wysokiego składowania program
- Program Magazynowy
- Program WMS
- Warehouse Management System
- Przyjęcia towaru do magazynu
- SYSTEM ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM
- Program magazyn online
- System zarządzania magazynem WMS
- Program magazyn
- system klasy wms
- Program magazynowy online
- System WMS
- System klasy WMS
Aplikacja magazynowa
Aplikacja dla magazynów wysokiego składowania oferuje inną funkcjonalność niż standardowy księgowy program magazynowy. Potwierdzenie odbioru towaru wymaga wprowadzenia do dokumentu wz kodu autoryzacji generowanego w programie przy zatwierdzeniu awizo wydania przez kontrahenta lub dokumentu wz bufor, jeśli dokument ten nie jest zapisywany na podstawie awizo. Dokument przyjęcia towaru do magazynu pz jest dokumentem magazynowym potwierdzającym przyjęcie do magazynu materiałów czy towarów od kontrahenta z zewnątrz, czyli innego podmiotu gospodarczego. Ogólnie testem motoroli jesteśmy dosyć mocno zawiedzeni, gdyż wygląda urządzenie jak tablet za 300 zł w pancernej obudowie za 4 tysiące. Dla każdej palety zostaje zapisana odrębna pozycja dokumentu.
Warehouse management system dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki. Pozostałe magazyny obsługiwane są bez lokalizacji. Rejestrowanie danych w systemie wymaga dostosowania formularzy, realizowane to moze być w dwojaki sposób: podstawowa personalizacja formularzy za pomocą narzędzia administracyjnego – jest łatwa i szybka w obsłudze, ale posiada ograniczenia funkcjonalne; zaawansowana Personalizacja formularzy polegająca na zmianie szablonów prezentacji danych i ich obsługi, wymaga znajomości projektowania szablonów typu HTML. W grupie parametrów określających format pliku docelowego, operator może wybrać właściwy parametr (format pliku) przez kliknięcie. Administrator systemu może dowolnie dostosować treść komunikatów – tłumaczeń – dla danej wersji językowej programu magazynowego wms. net z system corax.
W dolnej części po prawej stronie dostępne jest okienko pliku jaki chcemy dodać, przycisk przeglądania zasobów własnego komputera oraz polecenie upload, za pomocą którego wykonywane jest kopiowanie pliku z lokalnego komputera na serwer. Najważniejszymi elementami infrastruktury magazynowej są regały i wózki do ich obsługi. Już na etapie wyposażania magazynu w regały i wózki trzeba myśleć o przyszłym, bezpiecznym ich użytkowaniu, zgodnie bowiem z rozporządzeniem ministra pracy i polityki socjalnej (Dz.U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650 ze zm.), które określa m.in., że to na pracodawcy spoczywa obowiązek systematycznej kontroli stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji procesów pracy, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń technicznych. Z punktu widzenia pracodawcy ważny jest więc wybór profesjonalnego dostawcy regałów. Najlepiej współpracować z firmą, która zapewnia kompleksową obsługę: doradztwo, projekt, dostawę, montaż oraz ma duże doświadczenie na rynku.