TERMINAL RADIOWY – Kolektor danych w magazynie wysokiego składu – Obsługa magazynu za pomocą kodów kreskowych i RFID. Na rynku dostępnych jest wiele różnych aplikacji WMS, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która jest odpowiednia dla Twojej firmy. Upewnij się, że przed podjęciem decyzji rozważysz swoje konkretne potrzeby i cele. Po wybraniu aplikacji WMS należy przeszkolić personel w zakresie prawidłowego korzystania z niej. Przy odrobinie wysiłku możesz czerpać wiele korzyści, jakie może zaoferować aplikacja WMS.
Program magazyn terminal radiowy windows mobile.
Kolektory danych w magazynie wysokiego składu (komputer mobilny lub terminal radiowy lub kolektor danych) jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE lub mobile. Kolektor – terminal może służyć do wspomagania wielu różnorodnych procesów zależności od potrzeb, dzięki temu, że wyposażony jest w system Windows Mobile i można na nim zainstalować specjalne modułu do obsługi OnLine bazy danych systemu WMS.net.
Za pomocą zintegrowanego czytnika odczytuje się kolektorem kody kreskowe z towarów, gniazd paletowych, jednostek ładunkowych. W ten sposób znacząco można przyspieszyć procesy przyjmowania i wydawania towaru z magazynu oraz inwentaryzację. Program WMS.net umożliwia współpracę z kolektorem wyłącznie ONLine za pomocą aplikacji WMS mobile lub poprzez przeglądarkę internetową Terminal dzięki ergonomicznej budowie i małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD VGA 320×240 pikseli, 26/48/52-przyciskową klawiaturę. System wyposażony jest w 64/128 MB pamięci RAM i 64/128 MB pamięci Flash ROM. Dodatkowo można zainstalować w kolektorze kartę PCMCIA.
Wybrany model musi współpracować z systemem radiowym (sieć radiowa zainstalowana w magazynie) dzięki czemu, magazynier poruszać się może swobodnie i mieć w każdym miejscu aktualny wgląd do bazy danych, a kierownik magazynu, szef logistyki mogą na bieżąco monitorować pracę obsługi magazynu.
Parametry obrotu magazynowego, z jakimi mamy do czynienia w przypadku magazynu, przesądzają o przyjęciu konkretnego rozwiązania. Kryteria rozmieszczenia dóbr w magazynie można podzielić według:
- Rodzajów asortymentów ;
- Dostawców lub dostaw ;
- Odbiorców lub odbiorów ;
- Przynależności do określonego wyrobu (kompletu) ;
- Zastosowania pomocniczych urządzeń magazynowych ;
- Metody stałych miejsc składowania ;
- Metody wolnych miejsc składowania ;
- Rozmieszczenie według częstotliwości pobierania (rotacji). Metoda pozwala wyodrębnić w strefie składowania sektory składowe zgodnie z kryterium analizy ABC zapasów. Posiadając rozeznanie co do podziału asortymentów według kryteriów ABC można wykorzystać mechanizmy skracania drogi przepływu towaru w magazynie.
W układzie poziomym towary grupy A umieszcane będą w miejscach składowania w pobliżu najkrótszej odległości od drogi łączącej wejście i wyjscie towarów. W układzie pionowym asortyment będzie rozmieszczany zgodnei z zasadami ergonomii pracy rąk człowieka dla regałów obsługiwanych metodami „ręcznymi” lub zgodnie z charakterystyką podnoszenia środkami transportu (średnia wysokość podnoszenia)
Automatyczna identyfikacja wykorzytsywana przez program umożliwia także:
- szybki dostęp do danych – za pomocą czytnika kodów kreskowych lub RFID odczytać pełną informację o danym towarze lub nośniku,
- identyfikowalność nośników – każdy nośnik znajdujący się na magazynie (paleta, big-bag, kontener, itp.) posiada unikalne oznaczenie numerem SSCC zgodnym z systemem GS1, ;
- łatwość oznakowania towarów – każdy towar w magazynie oznaczony jest indywidualnym kodem (Numer partii generowany automatycznie przez program w momencie przyjęcia dostawy do magazynu), przez co jest łatwy do identyfikacji w każdej chwili i miejscu.
Obsługa magazynu za pomocą kodów kreskowych i RFID
Nowoczesne techniki przepływu informacji opierają się na wprowadzaniu i wykorzystaniu kodów kreskowych jako nośników informacji. Kod kreskowy odwzorowuje ściśle określony zestaw znaków: numeryczny dla znaków cyfrowych; alfanumeryczny dla znaków cyfrowych i literowych.
Technika automatycznej identyfikacji za pomocą kodów kreskowych można wykorzystać do identyfikacji towarów, miejsc składowania (adresów paletowych), palet i innych opakowań transportowych. Sam kod kreskowy może być nośnikiem danych identyfikacyjnych lub nośnikiem danych.
Program pozwala wdrożyć i wykorzystywać do identyfikacji towarów, lokalizacji magazynowych, jednostek ładunkowych zarówno kody kreskowe jak i identyfikację za pomocą RFID.
Wykorzystanie systemów automatycznej identyfikacji oraz bezprzewodowych terminali pozwala na znaczny wzrost efektywności pracy magazynu oraz minimalizację pomyłek. W efekcie końcowym dochodzi do osiągnięcia wymiernych korzyści biznesowych w skali całego przedsiębiorstwa.
Zastosowanie terminala radiowego w magazynie wysokiego składowania
W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa można identyfikować daną jednostkę logistyczną na poziomie nawet poszczególnego miejsca magazynowego jej składowania. Do skojarzenia miejsca położenia z daną jednostką logistyczną zalecane są np. terminale radiowe z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowym i działającą na nich aplikacją. Pracownik stawiając w określonym miejscu dany towar lub wyrób gotowy skanuje terminalem kod kreskowy lokalizacji magazynowej i unikalny kod opakowania danej jednostki logistycznej. W ten sposób system będzie od tego momentu przechowywał informacje o lokalizacji w magazynie dla wskazanej jednostki logistycznej. Dzięki automatycznej identyfikacji miejsca magazynowego możemy ściągnąć odpowiedzialność z pracownika za pamiętanie mapy lokalizacji każdego indeksu.
Android Aplikacja aplikacja magazynowa Aplikacje do awizacji awizacja transportu awizacje magazyn Dokumenty magazynowe Funkcje standardowe Internetowy magazynowy Inwentaryzacja w magazynie Kartoteki magazynowe kolektor danych konfiguracja Magazyn klienta magazynu Magazyn w chmurze magazyn wysokiego składowania Miejsca składowania Miejsca składowania towarów numery Obsługa magazynu O programie oprogramowanie dla magazynów oprogramowanie do zarządzania magazynem oprogramowanie magazynowe palety partii program do zarządzania magazynem program magazynowy online programu Program Warehouse Management System programy magazynowe dla firm Przyjęcie towaru do magazynu Raportowanie SQL Report Server Rozwiązania system do zarządzania magazynem system magazynowy system wms system zarządzania magazynem Używane WAPRO Wdrożenie WF-Mag wydania Zarządzania Bazą Danych SQL
Magazyn Wysokiego Składowania
- Komisjonowanie Magazyny wysokiego składowania to obiekty służące do przechowywania dużych ilości towarów. Są one zazwyczaj wysokie, mają wysokie sufity i są zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Do przechowywania i pobierania towarów z magazynu wysokiego składowania często stosuje się system automatyczny....
- Zarządzanie magazynem ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM – Zarządzanie magazynem wysokiego składowania to proces skomplikowany polegający na optymalnej organizacji pracy magazynierów i obsługi klientów...